18.9.07

Nagu päris!

Tegelikult ma tean juba ammu, et kusagil Lasnamäel asub üks head sööki pakkuv pizzarestoran. Aga seda, et tegemsit on nii fantastilise kohaga, ei osanud ma oodata. Niisiis, Susi hotelli lähedal, trammide lõpppeatuse juurest leiate restorani Attimo. Attimo interjöör on vägagi tagasihoidlik, isegi sööklalik, kuid mõnusates soojades toonides ja hubane.
Ma läksin sinna ootsuses, et tegemist on mingi venelaste urkaga, kus lihtsalt küpsetatakse maitsvat pitsat ning esimene üllatus oligi see, et kõik teenindajad olid eestlased. Ning teenindus esmaklassiline. Viisakad, sõbralikud, naeratavad, teretavad jne. - need lihtsad omadused, mida vanalinna kohvikutes ja restoranides lõunat süües lausa tikutulega taga otsida võib.
Menüü on kui itaalia köögi etalon. Minu puhul piisas esimese lehekülje avamisest, kui ma teadsin, mida ma tahan: nädala spetsiaalroogasid ruccola salatit (ausalt ma ei mäletagi enam, millega see oli, aga see maitses hea) ja pizza Margharitat ruccolaga. Mulle kangesti meeldib see pizzavariant, kus kõige peale riputatakse mitu pihutäit värsket ruccolat. Seda enam, et teenindaja kinnitas - tegemist on samal hommikul VÄRSKELT nopitud salatiga. Siinkohal pean ma jälle laulma oodi värskele salatitele, mida kesklinnast taas tiku ja tulega taga ajama peab. Enamus kohvikuid, pubisid ja keldrirestokaid peab heaks arvata, et salat, see on hiinakapsa varred juurteni hakitud. Aga tõeline värske salat, tõelise värske oliiviõliga, oeh, jaah, see on midagi, mille nimel ma olen valmis ikka jälle minema tagasi sinna Lasnamäe trammide lõppjaama. Pizza oli samuti super, nagu päris. Olkas tellis pastat ja kiitis samuti, et väga hea. Ning jäätisekokteil maitses nagu see oleks tehtud päris jäätisest. Te mõtlete, et mis selles nii imelikku? Aga on, kui oled pidanud taluma vanalinna söögikohtade taotlust valmistada jäätisekokteili moosiveest ja lahjendatud jäätisest. Nagu näete, ma olen asunud kirjeldama vaid ülivõrretes ning üks ülivõrre lisandus veel, kui toidud söödud ja aeg arve tasumiseks. Arve oli lihtsalt nii uskumatult mõistlik nii maitsvate roogade eest, et lausa rõõm oli selle eest maksta! :)
Ning kokkuvõtteks, Attimo kõrval kahvatuvad ka kesklinna tuntumad itaalia köögi vahendajad Da Vinci, Controvento, Bongiorno jne.
Minge ja proovige! :)

No comments: