28.1.06

Lobutsemine araabia moodi

Ma ei maleta nyyd enam, kas ma juba olen seda oelnud, et tegelikult meeldib mulle kogu see araabia kultuur palju enam, kui ma oleks osanud oodata. Mida rohkem ma avastan, et tegelikult on nende valgete ja mustade yrpidega meeste ja naiste taga taiesti tavalised inimesed, kes elavad samasugust elu nagu meiegi, seda enam see mind paelub ja ma tahaksin nende kohta rohkem teada saada. Naiteks naised, kes kannavad alati musta maani mantlit voi yrpi voi kuidas iganes seda nimetada, kui esilagu paistavad nad koik yhtemoodi, siis pikapeale hakkad eristama, et ka nendes yrpides on erinevaid moesuundi. On tikanditega, aplikatsioonidega, on parlitega kaunistatud. Ning loor voi see siidist riidetykk, millega nad nao kinni katavad - nagin neid myygil ja uskumatu, milline suur ja kirju valik (st koik on kyll musta varvi, aga koik mingi erineva kaunistustega) ja millise ohinaga naised neid valisid! Samuti on kaekott vaga oluline aksessuaar ning vaga moekas on see panna sobima oma riietuse muude detailidega.
Ja kui te veel naeksite, et nad samamoodi nagu meie armastavad ohtuti kambas valjas kaimist ja lobutsemist jne, siis tegelt saadki aru, et nad on samasugused ja kindlasti vaga toredad inimesed, lihtsalt oma kultuuriarusaamade ja erinevustega. Seda on paris lahe vaadata, kuidas viis
-nunnaryys- sobrannat vadistades shopavad voi valgetes -66sarkides- noormehed lobutsevad.


Eile ohtul sai kaidud toredas-veidras kohas nimega GLOBAL VILLAGE ning seal oli eelkirjeldatud vaatepilti paris palju - noored araablased lobutsemas.
Global Village kohta sobib koge paremini termin -moderne vanaaegne laadaplats koos koige sinna juurde kuuluvaga-.
Asja mote on see, et igal riigil on Global Villages oma paviljon. Ok, mitte igal riigil, aga kindlasti koikidel araabia riikidel ja teistel lahinaabritel ning siis mujalt mandritelt ka moned esindajad (Euroopast naiteks on esindatud Suurbritannia, Prantsusmaa, Tsehhi, Rumeenia, Kreeka ja Venemaa). Kuna pohitahaelepanu on sellistel riikidel, mis meie, pohjamaalaste jaoks on vordlemisi voorad, siis tegelikult on see vaga ponev - Pakistan, Liibanon, Jeemen, Saudi Araabia, India, Iraan, Iraak, Kuweit, Laos jne jne jne. Iga paviljon on siis igale riigile omaparases stiilis.


Ning paviljonides sees on siis see niioelda laadaplats, kus peaks pakutama nendele riikidele omast kaupa, suveniire, maiustusi ja koike muud. Moned paviljonid on vaga veenvad, kus toesti on kaup selle maa parane. Ja samas on just Euroopa riigid need vaeslapse osas, kus Tsehhist saab osta ka India holste araabia aluspesu jpm. Aga just need kohalikud, Araabiamaad on esindatud kogu oma taiuses. Kottide kaupa vyrtse - kaneel, yrdid, kohalikud olid, kohalik mesi, kohalikud maiustused, kohalikud hoidised - aroomid, mis panevad pea ringikaima ning vilunud kauplejad -Welcome, Mam! Come to taste famous Jemen honey! Honey is very good for a woman! Mam, please!- jne. See on tegelikult toeline chill, toeline nauding - sa jalutad ringi seal kultuuride paablis ning naed ja koged koike seda, mida on raske sonadesse edasi panna. -Mam, tulge katsuge, kui pehmed vaibad! Mam, tulge nuusutage seda lohna! Mam, millised tikandid teile?-

Paviljonid on ainult yks osa Global Villagest. Lisaks nendele asub seal kyllalt suur lobustuspark koikvoimalike karusellidega. Seal nad lobutsevadki, tervete perekondade kaupa. Karusellidele tuleb piletid eraldi osta. Naiteks suurele vaaterattale oli pilet 15 dirhamit per inimene. Teised lobustused jaidki proovida, kuigi proovimistvaart oleks olnud Super Shot ehk tagurpidi benji - kaks inimest pannakse -kuuli-, mis on kummidega pingule tommatud, sisse ja kui see lahti lastakse, siis sa porutad selle kuuliga nagu rakett vastu taevast, kukud tagasi ja porkad veel paar korda maa ja taeva vahel. Enamus atraktsioone oli siiski juba ara nahtud ja proovitud, kuigi araablaste kange mao kiituseks ma pean ytlema, et koik need pea alaspidi riputamise ja raputamise karusellid ringlevad siin hulga kiiremini kui meil kodsel Tivolituuril voi Helsingis Linnamael ning lisaks kestab yks seanss palju rohkem aega. Taitsa oudne hakkas vaadatagi!

Eraldi osa on veel Court Yard, kus asub ridamisi restorane, koik spetsialiseerunud erinevade maade k66kidele. Beiruti restoran, Iraani restoran, India restoran jne - proovi millist cuisine'i soovid. Kui juba toidust raakida, siis ma peaksin mainima ka meie yleeile-ohtust Tai k66gi proovimist Mall of Emiratesis. Lisaks tagasihoidlikule klaasinuudlisalatile tellisime rohelise karriga kana ja krevette, mille teravuse aste pidi olema -extra mild-, aga ma kinnitan teile, et me ahmisime ohku ja purskasime tuld, sest kokad polnud vyrtsidega just kokku hoidnud. Kus juures, tegelikult oli toit vaga maitsev, sest esimese hooga ei saanud selle teravusest arugi. Teravus oli nagu jarelmaitse. Ning lopuks ei saanud enam yldse mingist maitsest aru ning ei saanud aru, kas toit on lihtsalt tulikuum, voi mis vark on, sest terve suu oli taiesti tuline. Ning kui me siis ykskord lopetasime ja koju minema hakkasime (kell oli selleks ajaks muuseas pool yks 66sel), oli selline tunne nagu kohus oleks 10 kilo kive voi 8 kuud rase.

Vat sellised juhtumised.

No comments: